vijesti

ZAVRŠNICA U KOŠARCI I RUKOMETU

Objavljeno: 28. ožujka 2024.

I drugu srijedu zaredom, 27. ožujka, Sportska dvorana Dubrava bila je domaćin finalnih utakmica Prvenstva Grada Zagreba. Ovaj puta za prvaka Grada Zagreba borili su se djevojčice i dječaci 7. – 8. razreda osnovnih škola te djevojke i mladići srednjih škola u košarci i rukometu.  



Podsjećamo da će Grad Zagreb, Školu i Školski sportski savez Grada Zagreba na završnici Državnog prvenstva u Poreču predstavljati finalsiti Prvenstva Grada Zagreba. 



Utakmice su prenošene uživo preko ŠSSGZ TV-a, a možete ih pogledati na sljedećoj poveznici.

Cijelodnevni događaj pratili su naši volonteri, učenici osnovnih i srednjih škola koji su uključeni u projekt Školskog sportskog saveza Grada Zagreba "Školski sportski novinar".



Nagrade najboljim ekipama i pojedincima uručili su:
Kristina Singer, zamjenica pročelnika Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade
Milan Čolić, voditelj odjela za programe sporta u Gradskom uredu za obrazovanje, sport i mlade
Renata Flajhar, viša stručna savjetnica za sport u Gradskom uredu za obrazovanje, sport i mlade
Josip Sesar, izbornik seniorske košarkaške reprezentacije
Krešimir Žganec, predstavnik Košarkaškog saveza Zagreba
Kazimir Ilijaš, glavni tajnik Zagrebačkog rukometnog saveza
Zoran Mlinarić, instruktor Zagrebačkog rukometnog saveza
Vedran Krkač, instruktor Zagrebačkog rukometnog saveza
Lara Burić, igračica RK Lokomotiva
Nikoleta Trunkova, igračica RK Lokomotiva
Mela Mehmedović, igračica RK Lokomotiva
Margarita Škarić, igračica RK Lokomotiva



REZULTATI FINALNIH UTAKMICA

KOŠARKA


DJEČACI: OŠ KAJZERICA – OŠ IVANA MEŠTROVIĆA 22:38 (10:9, 7:11, 2:5, 3:13)

DJEVOJČICE: OŠ SAVSKI GAJ – OŠ MATE LOVRAKA 20:22 (6:6, 6:6, 5:5, 3:5)

MLADIĆI: XIII.GIMNAZIJA – I.GIMNAZIJA 37:55 (8:8, 12:12, 11:13, 6:22)

DJEVOJKE: ŠPORTSKA GIMNAZIJA – XIII.GIMNAZIJA 64: 40 (22:8, 20:6, 8:10, 14:16)


RUKOMET

DJEČACI: I.OŠ DUGAVE – OŠ NIKOLE TESLE 14:22 (9:14)

DJEVOJČICE: OŠ JELKOVEC – OŠ PAVLEKA MIŠKINE 16:11 (8:6)

MLADIĆI: ŠPORTSKA GIMNAZIJA – X.GIMNAZIJA "IVAN SUPEK" 12:7 (7:2)

DJEVOJKE: ŠPORTSKA GIMNAZIJA – DRUGA EKONOMSKA ŠKOLA 10:11 (5:7)

 

NAJBOLJI POJEDINCI:

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - RUKOMET MLADIĆI: JAKOV JURAS, I.GIMNAZIJA

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - RUKOMET DJEVOJKE: PETRA MIHALJ, IX.GIMNAZIJA I IDA FILIPČIĆ, DRUGA EKONOMSKA ŠKOLA

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - RUKOMET DJEČACI: JAN MIHOKOVIĆ, OŠ NIKOLE TESLE

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - RUKOMET DJEVOJČICE: NIKA JURINA, OŠ LJUBLJANICA

 

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - KOŠARKA MLADIĆI: LUKA PETRANOVIĆ, I.GIMNAZIJA

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - KOŠARKA DJEVOJKE: JELENA BRKIČIĆ, XVI.GIMNAZIJA

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - KOŠARKA DJEČACI: TOMA EMANUEL VALJIN, OŠ KAJZERICA

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - KOŠARKA DJEVOJČICE: ENA ŠMUDLA, OŠ RAPSKA